Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda İlk Online Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

07 Temmuz 2021, Çarşamba 407

2020-2021 eğitim-öğretim yılını uzaktan eğitim ile tamamlayan yüksekokulumuzda, mezun olacak öğrenciler için 2 Temmuz Cuma günü online mezuniyet töreni düzenlendi.

Tören, yüksekokul müdürümüz Doç. Dr. Hatice İSKENDER’in konuşması, ardından İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayıp, sırasıyla yüksekokul müdür yardımcımız ve Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Levent ŞİMŞEK, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurcan ALBAYRAK İSKENDER, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Nesibe YILDIZ, Eczane Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yasemin CAMADAN ve Dişçilik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ayşe TAŞTAN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti. Her bir bölüm başkanının konuşmasının ardından o bölümde yer alan mezun olacak öğrenciler takdim edildi ve öğrencilerin anılarından oluşan sinevizyon gösterileri izlendi. Daha sonra, 2020-2021 yılı yüksekokul birincileri; Ağız ve Diş Sağlığı Programı’ndan Beyza Nur ÜSTÜN ile Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Programı’ndan Fatma Zehra AYDEMİR tüm mezun öğrenciler adına konuşmalarını yaptılar. Son olarak 19 Haziran’da yüz yüze yapılan yemin töreninden kayıtlı video ile mezuniyet andı okundu ve kep atma heyecanı yaşandı.

Öğretim elemanları, öğrenciler ve velilerden oluşan toplamda 120 kadar katılımcı ile gerçekleştirilen online mezuniyet töreni yüz yüze yapılan törenler kadar heyecanlı olmasa da öğrencilerimize birer anı bırakmak istedik. Mezun olacak tüm öğrencilerimizi buradan tekrar kutluyor, her şeyin gönüllerince olmasını diliyoruz.